Субота, 01.04.2023, 09:42
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Категорії
Наші статті [2]
Політінформація [126]
Тут Ви можете познайомитися з кандидатами та депутатами чи розмістити матеріал щодо себе і своєї політичної сили
Голосування
Це опитування
Усього відповідей: 0
Пошук
Друзі сайту
СтрийПорт - каталог сайтів Стрийщини
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Останні коментарі
Доброго дня!
Громадські організації Стрия та Стрийщини звернулись до дирекції Народного дому міста Стрия з проханням провести публічну зустріч з кандидатами у депутати у 126 окрузі (Стрий, Стрийський район, Моршин, Жидачівський район).
Просимо Вас як кандидата, долучитись до спільної зустрічі, яку ми плануємо провести 17 липня, о 18:00 у великому залі стрийського Народного дому, за адресою: м. Стрий; вул. Народна, 8.
Зустріч проходитиме у форматі «Запитання- Відповідь».Метою зустрічі рівноправне представлення всіх кандидатів.
Просимо надати Вашу відповідь на електронну адресу ndim.stryi@gmail.com до 12 липня.
Дякую.
З повагою
Директор Народного дому міста Стрия
Олександр Ілечко

Вітер ПнЗ. Що значить - дме з північного заходу. І тоді в Стрию смердить гівном. Так було сьогодні о 10:20 - 10:40. Дехто плутає це зі смородом з смітника. Дехто думає, що це каналізація. Але ж ні, шановні. Більш імовірними видаються версії про очисні споруди, або свинокомплекс у Кавсько. Щоб з’ясувати це остаточно слід фіксувати вітер за показами метеостанції. Весело жити скоро буде в Стрию. Най ще щось хімічне на півдні збудують, і тоді взагалі ... Як не смітник, то свинокомплекс...

Бодун пройшов? Чи все ще "йдже"? Ну тоді ще трохи поплач над долею сайту...

Знову смердить димом зі смітника! Садовий винуватий?

1970 року на брамі Чернівецького університету (до "100-річчя з дня народження Леніна" 10.04.1870) група студентів вивісила національний прапор. На диво, наслідки для "винуватців" виявилися доволі "м’якими", Їх "лише" виключили з університету та змусили "добровільно" податися на будови тодішньої неозорої "Батьківщини" - СРСР. Одним з цих студентів був Мирослав Куєк, нині заслужений журналіст України, кореспондент Кіцманівської районної газети "Вільне життя". Не все у нього гладко складалося в житті, людини з обмеженими фізичними можливостями. Рано він втратив одне око, нині втрачає повністю зір і на друге. Однак
не втрачає оптимізму,  у своїй рідній Кіцмані продовжує воювати з бюрократами і хапугами.
А ще Мирослав є батьком Кароліни Куєк - відомої української співачки Ані Лорак.

А вчора по 1+1 і решті каналів почали заливатися про пожежу на нашому смітнику - бо це ж в контексті Грибовицької трагедії! Хоча ніхто ту "пожежу" особливо не відчув (а по факту, це ж про позавчора повідомляли). У нас такі "пожежі" мало не щодень, але ЗМІ лише зараз на них увагу звернули). А вчора таки вночі зі смітника димом в мікрорайоні смерділо... Хоча не раз буває набагато страшніше...

http://petrimazepa.com/ua/burn-him-with-fire.html


Як видно з результатів виборів, більше третини округів (тринадцять, а саме №№ 1, 3, 4, 5, 8, 10, 15, 16, 21, 24, 27, 28, 29) не будуть представлені депутатами в міській раді. Натомість, 4 округи (№№ 18, 20, 30, 31) будуть представлені аж двома депутатами.


Головна » Статті » Наші статті

Гори димлять... сміття (доповнено 15.03.12)
Всім гарне наше місто Стрий. Часто хочеться сказати, що не проміняв би його на жодне інше місце проживання. Бо все у нас краще ніж в інших. Але... От живу я в мікрорайоні. Приїжають до мене гості з Києва і дивуються, як в нас гарно жити немає міського шуму, зелень, чисте повітря. Чисте то воно чисте, та не завжди.

Не раз місто затягує густий, задушливий, смердючий смог (дим). Упевнений, що всі стрияни стикалися з цим, але, як правило, не звертали уваги або думали, що це дим від якогось вогнища, що розпалив господар на своєму обійсті чи двірник спалює купу опалого листя. Якби ж це було листя... Дим від таких вогнищ не смердить, він ласкає нюх, це той дим, про який російський поет написав, що він "сладок и приятен". А тут - сморід паленого пластику. Це горить наш міський смітник. Для того, щоб зрозуміти, наскільки такий дим жахливий і шкідливий, пропоную кожному хоч раз у житті зробити наступний експеримент. Колись, прибираючи на обійсті, чи палячи вогнище на природі, не викидайте пласткових пляшок, а спаліть їх. Штук так одразу з 5-6. Гарантую вам, цей запах і дим ви вже не забудете ніколи. Він низько стелиться довкола, ядучий і сіро-білий, намагаючись зробити повне коло, щоб отруїти все навколо себе. Випадково його вдихнувши, ви швидко відчуєте, що вам стає зле. Після цього ви вже ніколи не будете вкидати пластикові пляшки у вогонь і іншим забороните це робити. Біда в тому, що навіть коли ви їх викинули, вони попадають на міське сміттєзвалище, успішно горять там та повертаються знову до нас тим же димом...

Пластикові пляшки і поліетиленові упаковки складають близько 70% сміття і відходів, які залишають люди. Тарілки, вилки і стакани після разового використання викидають спочатку в сміттєвий бак, а потім на звалище. Але при цьому пластик не міняє властивостей. Він не розкладається десятки років, скупчуючись у величезних кількостях. З-за високої ущільненості відходи починають перегнивати. У нижніх шарах органічного сміття відбувається торфоутворення і, як наслідок, — самозагорання. Випадки пожеж постійні на переповнених звалищах сміття.

При спалюванні сміття, відходів від пластикових пляшок, поліетиленових пакетів горить лише верхня частина купи, яка отримує достатню кількість кисню. Останні шари тліють і димлять, виділяючи при цьому масу речовин, небезпечних для здоров'я. Дим від спалювання містить найнебезпечніші отрути – оксиди азоту, сірки, феноли, токсичні вуглеводні, канцерогенний діоксин, здатний впливати на спадковість, не говорячи вже про з'єднання свинцю, ртуті і інших важких металів. Лише при горінні виробів з полівінілхлориду утворюється 75 потенційно токсичних речовин. Це, наприклад, монооксид вуглецю, який блокує доставку кисню до тканин організму, що приводить до загострення серцево-судинних захворювань. Фосген, іррітанти, поліциклічні ароматичні вуглеводні - канцерогенні речовини, що сильно діють - особливо небезпечні для людей, хворих астмою і хронічним бронхітом. Вони викликають бронхоспазм, а потім і задуха. Серед них – найсильніша отрута, створена людиною, – діоксин. Він здатний накопичуватися в тілі, поступово отруюючи і вбиваючи організм. Діоксин - дуже токсична речовина (згадаємо отруєння Ющенка), викликає захворювання шкіри, порушує функції імунної системи і навіть призводить до вродженої потворності. Щорік, по заявах Грінпіс, від наслідків дії діоксину вмирає до 20 000 чоловік. При горінні нейлону, поролону, багатьох синтетичних тканин і покриттів виділяються ціаниди (солі синильної кислоти). Не менше неприємностей приносять нам мікрочастки, з яких складається дим. Міцно зв'язуючись з парами води, вони утворюють смог, яким ми потім дихаємо,завдаючи непоправної шкоди власним бронхам і легеням. Відомі випадки отруєння шкідливими речовинами, що виділилися при спалюванні пластикового сміття.

Кожного дня, кожного вечора я чую цей запах, дихаю цим димом. Дивно, що більшість стриян навіть не зауважують цього. Справа мабуть в тому, що зранку і вдень цей дим спрямовується вітром від міста, а звечора напрям вітру міняється. Особливо підступною була ця ситуація у дні нещодавньої спеки. Я часто працюю ночами за комп'ютером, інколи виходжу покурити на балкон (до речі, для чого кидати палити, якщо ми дечим посильніше труїмося?). І ось в ці дні я зауважив цікаву закономірність. Цей отруйний смог заволікав мікрорайон рівно о 2-й ночі, причому був особливо густим і ядучим (спека ж!). У всіх стриян в ці дні були відчинені вікна вночі (знову ж, з-за спеки), більшість з них спала і не могла відчути цю отруту та зачинити вікна. Так і труїлися всі при відчинених вікнах. У ніч з неділі 18.07.2010 на понеділок сморід був таким, що я прокинувся (хоч цього разу дуже міцно спав), зачинив всі вікна, але дим вже заповнив всю квартиру і я мусів дихати через подушку, використовуючи її в якості своєрідного респіратора, щоб мати можливість продовжити відпочинок. А що говорити про маленьких дітей? Як страждає їх підростаючий організм?
Подивимось, чи хтось з кандидатів зверне хоч увагу на цю проблему, і чи будуть запропоновані якісь прийнятні шляхи її вирішення...

Посилання:
http://www.vozdyx.ru/art/firemysor.htm
http://bospor.com.ua/articles/1223.shtml
http://uch-cool.narod.ru/eco_problems2.html
http://stryi.com.ua/news/921-2009-08-16-05-28-17
http://stryi.com.ua/news/1034-smittyezvalyshche
http://stryi.com.ua/news/1333-usi-na-borotbu-zi-smittyam
http://stryi.com.ua/news/1389-smittia-do-stryia
http://stryi.com.ua/news/1778-sortuvannia-smittia

14 Березня 2012 09:44
Стрийське сміттєзвалище загрожує екобезпеці регіону

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області занепокоєне екологічною ситуацією на міському сміттєзвалищі м. Стрий, яка загрожує екологічній безпеці в регіоні і потребує невідкладного вирішення, повідомили в управлінні.

На сьогоднішній день на Стрийському міському сміттєзвалищі здійснюється безлімітне розміщення відходів без отримання дозволу на розміщення відходів на 2012р. та на земельній ділянці, яка використовується для розміщення полігону твердих побутових відходів без правовстановлюючих документів на її використання.

Термін експлуатації сміттєзвалища закінчився, однак сміттєзвалище досі експлуатується в режимі перевантаження.

Проект облаштування полігону твердих побутових відходів Стрийсько-Дрогобицького регіону в м. Стрий розроблений і погоджений облсанепідемстанцією ще у 2003 році, однак роботи по його реалізації досі не розпочались.

На сміттєзвалищі не виконуються заходи щодо його належного улаштування і утримання у відповідності до Законів України «Про відходи», «Про благоустрій населених пунктів», Державних санітарних правил улаштування і утримання полігонів твердих побутових відходів № 2811-83, а зокрема не дотримуються технологічні вимоги складування відходів щодо необхідності перешарування відходів грунтом та іншим інертними матеріалами. На сміттєзвалищі відсутні системи захисту грунтових вод, вилучення та знешкодження фільтратів, що є прямим порушенням ст. 35-1 Закону України «Про відходи». Проект рекультивації сміттєзвалища відсутній, роботи в цьому напрямку не проводяться.

На роботу сміттєзвалища систематично надходять скарги від органів влади Стрийського району, депутатів місцевих рад та населення щодо постійних пожеж на сміттєзвалищі, що призводить до задимленості навколишніх населених пунктів та може спричинити негативний вплив на їх мешканців та довкілля.

В результаті проведених лабораторних досліджень в санітарно-захисній зоні сміттєзвалища виявлялись перевищення ГДК солей важких металів, зокрема нікелю в 6-39, міді в 1,3-4,0, цинку в 4,2-5,4, хрому в 1,1-22. свинцю в 2, 1 разів.

Держекоінспекція у Львівській області неодноразово фіксувала порушення природоохоронного законодавства України при експлуатації сміттєзвалища та притягала до адміністративної відповідальності винних осіб, однак сміттєзвалище досі працює без вжиття заходів щодо виконання вимог природоохоронного законодавства, що створює загрозу екологічній безпеці в регіоні.

Враховуючи систематичні та грубі порушення природоохоронного законодавства України, зокрема ст. 32 та ст. 42 Закону України «Про відходи» відповідно до яких забороняється вести будь-яку господарську діяльність, пов'язану з утворенням відходів, без одержання від спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами лімітів на обсяги утворення та розміщення відходів,Держуправління звернулось з поданням до Держекоінспекції у Львівській області щодо прийняття рішення про зупинку експлуатації сміттєзвалища в м. Стрий до усунення порушень природоохоронного законодавства України.

За матеріалами galinfo

Категорія: Наші статті | Додав: Адмін (21.08.2010)
Переглядів: 4361 | Коментарі: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 161 2 »
16 synya  
Вітер ПнЗ. Що значить - дме з північного заходу. І тоді в Стрию смердить гівном. Так було сьогодні о 10:20 - 10:40. Дехто плутає це зі смородом з смітника. Дехто думає, що це каналізація. Але ж ні, шановні. Більш імовірними видаються версії про очисні споруди, або свинокомплекс у Кавсько. Щоб з’ясувати це остаточно слід фіксувати вітер за показами метеостанції. Весело жити скоро буде в Стрию. Най ще щось хімічне на півдні збудують, і тоді взагалі ... Як не смітник, то свинокомплекс...

15 synya  
Знову смердить димом зі смітника! Садовий винуватий?

14 synya  
А вчора по 1+1 і решті каналів почали заливатися про пожежу на нашому смітнику - бо це ж в контексті Грибовицької трагедії! Хоча ніхто ту "пожежу" особливо не відчув (а по факту, це ж про позавчора повідомляли). У нас такі "пожежі" мало не щодень, але ЗМІ лише зараз на них увагу звернули). А вчора таки вночі зі смітника димом в мікрорайоні смерділо... Хоча не раз буває набагато страшніше...

13 synya  
08/09/15 20:30. І знову, навіть не зважаючи на дощі, котрий вже день смердить димом зі смітника. Квартирку годі відчинити. Мікрорайон.

12 synya  
11.03.2015 вже під ранок прокинулася від смороду смітникового диму. Всі квартирки були зачинені, але сморід однаково проник до квартири і був таким сильним, що навіть не давав спати. А Правий сектор тут бігав за кілька мішків безневинних відходів. Протріть очі "активівісти" (чи прочистіть ніс) - ось де справжня екологічна катастрофа. Ось де збільшення захворюваності на рак, дихальних органів і т.п. Коли йшла на роботу, побачила, що дим покрив все місто - від козячого парку в мікрорайоні, до самої міськради. Цікаво, Шрам сьогодні в місті? Чи те кодло старих пердунів у міськраді вже настільки засмерділося, що іншого смороду вже не чує?
І для чого я кидала палити, щоб здохнути від  ядучого диму смітника?

11 Гість  
Quote
В результаті проведених лабораторних досліджень в санітарно-захисній зоні сміттєзвалища виявлялись перевищення ГДК солей важких металів, зокрема нікелю в 6-39, міді в 1,3-4,0, цинку в 4,2-5,4, хрому в 1,1-22. свинцю в 2, 1 разів...
Держуправління звернулось з поданням до Держекоінспекції у Львівській області щодо прийняття рішення про зупинку експлуатації сміттєзвалища в м. Стрий до усунення порушень природоохоронного законодавства України...

cry Потонемо у смітті? cry

10 Стриянин  
Окрім вищеописаних причин проблем зі смітником не згадана чи не найголовніша - рагулізм стриян! Нещодавно викидав сміття - окремо пластик і шкло у відповідні контейнери, окремо решту сміття в загальний бак. Зазизрнувши в загальний бак, побачив, що він наполовину заповнений пет-пляшкою. Стрияни - ви рагулі! Вам вже надана можливість окремо викидати пластикові пляшки, щоб вони не горіли на смітнику та не отруювали Ваше та Ваших дітей життя. Але ж ні, Ви вперто кидаєте пет-пляшку в загальний бак, а потім скаржитеся на дим зі смітника. Може знову організувати "Зелений патруль", але з амбалів-горил, і щоб вони, чергуючи біля смітників, били морду кожному, хто не розділює сміття? Інакше стриянам не дійде...
В ютубі вже є сюжет про стрийський смітник: http://youtu.be/j9-jiOtl4Ec

9 Адмін  
Ось нова інформація про смітник. Тепер це вже не смітник, а якийсь новий "13-й район". На ньому виросло ціле містечко ("Шанхай"). Від одних чув, що це бомжі, які живуть за рахунок смітника (здача пластику, металобрухту, макулатури і т.п.). Але більш перевірені дані - від міліціонера. Там вже стаціонарно забудувалися 2 циганських табори - "свалявських" та "мукачівських". Можливо, і вони підпалюють смітника... Тож проблема з смітником ще поглибилася - додалася проблема з виселенням бомжів-циган. А може їх найняти для гасіння смітника?

8 Стриянин  
І димить, і смердить, хоч мороз морозить... 22 градуси морозу, дим від котелень піднімається круто вверх, а по Стрию стелиться жахливий і смердючий дим, нюхнеш, і, за перепрошенням, аж блювати хочеться... "Чистим, морозним" повітрям зустрів Стрий письменника Романа Коваля!

7 Хтось  
н-да сморід практично кожної ночі, от і зараз...

1-10 11-16
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]